Sziget_List.jpg

Sziget

sziget festival

První ročník festivalu nesl název Díáksziget, což v překladu znamená ostrov studentů. Tento unikátní festival se náchází uprostřed města Budapešť na ostrově Sziget. V době konání festivalu se celý ostrov promění v jedinečné místo plné energie, barev a strhující atmosféry. V roce 2018 zaznamenal festival rekordní účast v podobě 565 000 návštěvníků z celého světa.  Svou oblíbenost si získal díky veliké různorodosti vystupujících interpretů. Pro milovníky Rocku zde vystoupují skupiny jako Foo fighters, SUM 41, Bring me the Horizon nebo Artic Monkeys.

Pro Popové milovníky zase Ed Sheeran, Goerge Ezra nebo Bastille. Tento festival ale každoročně uvádí i jména jako Wiz Khalifa, Kygo, David Guetta nebo Macklemore. 

 

MaCKLEMORE

Macklemoore3.jpg

Macklemore, aneb vlastním jménem Ben Haggerty. Je považován za průkopníka moderního rapu, který na hudební scéně působí už přes 20 let. Jeho debutové album The Heist z roku 2012, které celé produkoval Ryan Lewis, se umístilo na druhém místě v Americkém žebříčku Billboard 200. V roce 2014 za toto album získal 4 ceny Grammy, a to za nejlepší nováčky, rapové album, počin a singl "Thrift Shop", který získal přes 1,4 miliardy shlédnutí.

POST MALONE

421af17121276a71945282e440357c43cb-25-po

Austin Richard Post, známý jako Post Malone, je Americký rapper, zpěvák a kytarista. V roce 2015 uspěl s jeho průlomovým singlem "White Iverson", který se okamžitě stal hitem na SoundCloudu. V roce 2017 se jeho singl "Rockstar" umístil na druhé příčce žebříčku Billboard Hot 100 a následně se vyšplhal na první příčku. Jeho album "Hollywood's Bleeding" z roku 2019 debutovalo na 1. příčce Billboard 200 a postupně se v top 100 umístili i všechny písně z jeho alba. 

ED SHEERAN

5596788-img-ed-sheeran-zhave-drby-v5.jpg

Anglický zpěvák a textař s kořeny z Irska. Jeho debutové album "+" z roku 2011 získalo platinové ocenění a vyneslo mu 2 ceny BRIT Awards. Jeho debutový singl "The A Team", který předvedl v televizní show, byl též zvolen jako hlavní singl alba. Za zmínku stojí i 2x MTV music awards a 2X grammy. To vše dokazuje nevšední talent a obrovský přínos Eda Sheerena do popové hudby.

TWENTY ONE PILOTS

2245598-21pilots-920x584_0.jpg

Americké hudební duo vystupující od roku 2009. Jejich album s názvem "Blurryface" z roku 2015 je katapultovalo do top pozic  hudebních žebříčků a umožnilo dlouho očekávanou World Tour. Tuto kapelu lze jen těžce zařadit do nějakého žánru vzhledem k její variabilitě. Ve své hudbě kombinují například prvky piana, bicích, ukulele, trumpety a rapu. 

MARTIN GARRIX

garrix-school.jpg

Mladý Dj a producent pocházející z Nizozemska. K hudební kariéře ho inspiroval DJ Tiësto, který ho dosadil do známe produkční společnosti Spinnin' Records. Pod tímto labelem vydal jeden ze svých největších hitů "Animals", který se okamžitě stal hitem v několika zemí v Evropě. Stal se tak nejmladším člověkem, který se dostal na číslo 1 v Beatportu.  

 
 
Image by Krists Luhaers

Info o zájezdu

V ceně zájezdu:

 • 3-denní vstupenka na festival Sziget.

 • Doprava klimatizovaným autobusem z Prahy a zpět.

 • Rezervované místo ve stanovém městečku.

 • Fotoreport celého zájezdu.

 • Průvodce obsahující veškeré info o festivalu včetně časového rozvrhu všech vystoupení.

 • Přístup k bezpečnostním schránkám

 • Welcome drink 

V ceně zájezdu není zahrnuto:

 • Stan a výbava pro stanování.

 • Strava.

Nástupní místa:

 • Praha Florenc.

Doplňující informace:

 • Po celou dobu zájezdu Vám budou k dispozici dva delegáti.

 • Možnost zapujčení stanového vybavení.

 • Společné výpravy na některé vystoupení.

10. 8. 2022 19:00